Biz Kimiz?

Biz mühendisler, geliştiriciler, araştırmacılar olarak her gün neredeyse tamamen özgür yazılım araçlarıyla mesleğimizi yapıyor ve öğreniyoruz. İnternetin %90’ı özgür yazılımlar sayesinde ayakta. Eğer bugün kullandığımız programlama dillerinin kaynak kodlarına açıp bakabiliyorsak, kimseye hiçbir şey borçlu olmadan istediğimiz zaman ve istediğimiz kadar kullanabiliyorsak bunu özgür yazılımlara borçluyuz. Sizlere özgür yazılımın önemini, faydalarını gösterebilmek ve bu araçlarla geliştirebileceğimiz şeylerin sınırının olmadığını fark ettirebilmek amacıyla bu topluluğu kurduk. Sizlere özgür yazılım bilincini kazandırdıktan sonra özgür yazılım teknolojilerini kullanmayı öğretmek, sonra da sizinle beraber, özgür yazılım teknolojilerini kullanarak artık sınırın sadece hayal gücümüz olduğu projeler geliştirmek istiyoruz.

Üye Ol

0 Numaralı Özgürlük

Herhangi bir amaç için, istediğiniz şekilde yazılımı çalıştırma özgürlüğü.

1 Numaralı Özgürlük

Her ne istiyorsanız onu yaptırmak için programın nasıl çalıştığını ögrenmek ve onu değiştirme özgürlüğü. Yazılımın kaynak koduna ulaşmak, bu iş için ön koşuldur.

2 Numaralı Özgürlük

Kopyaları dağıtma özgürlüğü, böylece başkalarına da yardım edebilirsiniz.

3 Numaralı Özgürlük

Değiştirilmiş sürümlerinizin kopyalarını dağıtma özgürlüğü. Böylece değişikliklerinizden yararlanması için tüm topluma bir şans vermiş olursunuz. Kaynak koduna erişmek, bunun için bir ön koşuldur.

Yönetim Kurulu

İlker Avcı
Başkan
Arya Zeynep Mete
Başkan Yardımcısı
Furkan Şimşekli
Başkan Yardımcısı
Buğra Kağan Acar
Eğitim ve Arge Sorumlusu
Deniz Can Aksuoğlu
Genel Sekreter
Eyüp Menevşe
Halkla İlişkiler Sorumlusu
Barkın Karahan
Kurumsal İlişkiler Sorumlusu
Eren Soykök
Mali İşler Sorumlusu
Ahmet Uman
Organizasyon Sorumlusu